تعمیر گیربکس جیلی ‏GC6 در تهران و کرج با خودروبر رایگان

تعمیر گیربکس جیلی GC6

هزینه تعمیر گیربکس جیلی GC6 و بهترین تعمیرگاه گیربکس جیلی GC6 در تهران همراه با خودروبر رایگان فروش گیربکس جیلی GC6 همه در تعمیرگاه تخصصی گیربکس ایران انجام می شود. از آنجا که ما هر روزه از خودرو استفاده می‌کنیم. عملکرد آن ساده به نظر می‌رسد، اما خودروها مخصوصاً خودرو جیلی GC6 با گیربکس اتوماتیک یک دستگاه بسیار پیچیده هستند. که یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های هر خودرو گیربکس اتوماتیک آن است. یک گیربکس اتوماتیک تعویض دنده را به صورت خودکار انجام می‌دهد، بنابراین بسیاری از رانندگان درک خوبی از این که این قطعه چیست و چه کار می‌کند ندارند.

 

   تعمیر گیربکس جیلی GC6

 

اما پر واضح است که درک نحوه عملکرد گیربکس اتوماتیک خودروهایی مانند جیلی GC6 می‌تواند از شما راننده بهتری بسازد و حتی شناخت جزئی‌تر قطعات آن در مواقعی که نیاز به تعمیر یا تعویض وجود دارد کمک بیشتری به شما خواهد کرد.

 

در ادامه به بررسی کلی گیربکس اتوماتیک جیلی GC6 خواهیم پرداخت.بهترین کار برای عدم تعمیر گیربکس جیلی مراقبت و پیشگیری است تا هزینه های اضافی روی دست شما قرار ندهد.

 

هزینه تعمیر گیربکس جیلی GC6

آشنایی با قطعات مخلتف گیربکس جیلی , گیربکس اتوماتیک کاری انجام می‌دهد که توصیف آن با کلمات، ساده است این قطعه دنده را بدون هدایت راننده تعویض خواهد کرد اما تحقق این امر منوط به درگیر بودن اجزای زیادی است که باید در شرایط مختلف بارها و بارها هماهنگ عمل کنند. در اینجا به اجزای اصلی گیربکس اتوماتیک جیلی GC6 خواهیم پرداخت . همچنین برای هزینه تعمیر گیربکس جیلی خود با ما تماس بگیرید.

مبدل گشتاور

یک پیشرفت اساسی در خودروها تلقی می‌شود که منجر به توسعه یک گیربکس اتوماتیک شده است.  مبدل گشتاور اساساً عملکردی را انجام می‌دهد که کلاچ مکانیکی در گیربکس دستی انجام می‌دهد. این موتور اتصال و قطع موتور را در صورت نیاز برای سهولت تعویض دنده‌ها امکان پذیر می‌کند.

چرخ دنده‌های سیاره‌ای

اگر اتومبیل شما دارای یک مبدل گشتاور و یک دنده جلو بود، سرعت حرکت جلو به دلیل محدوده عملکرد موتور و توانایی تولید گشتاور به شدت محدود می‌شد. به همین دلیل تعویض دنده ضروری به نظر می‌رسد.

 

گیربکس اتوماتیک جیلی GC6 از نوع گیربکس خاصی نسبت به خودروی گیربکس دستی استفاده می‌کند که با بکارگیری از مجموعه‌ای از چرخ دنده‌های سیاره‌ای نسبت‌های دنده را ایجاد کرده زیرا هیدرولیک گیربکس اتوماتیک سبب کنترل آنها خواهد شد.

ترمز و کلاچ

نوارهای ترمز و کلاچ باعث تغییر دنده در چرخ دنده سیاره‌ای می شوند. در واقع نوارهای ترمز سفت می‌شوند تا یک چرخ دنده خاص ثابت بماند یا شل شود تا چرخ دنده بتواند بچرخد و این ترکیبی از چرخ دنده‌های ثابت و چرخان در مجموعه چرخ دنده است که هر نسبت دنده را تولید می‌کند.

 

کلاچ‌های گیربکس جیلی GC6 عملکرد مشابهی دارند و به تعیین نسبت دنده خاصی که دنده سیاره‌ای در آن لحظه ایجاد می‌کند، کمک خواهد کرد.

 

نکته: پر واضح است که اشکال در هر یک از موارد بالا نیاز صاحبان خودرو را به یک تعمیرگاه تخصصی گیربکس افزایش می‌دهد که در ادامه به جهت راحتی حال شما رانندگان به یک تیم تخصصی باتجربه در زمینه اشکال‌زدایی و رفع مشکلات گیربکس جیلی GC6 خواهیم پرداخت.

 

نحوه کار گیربکس اتوماتیک جیلی GC6

هنگام رانندگی با ماشین قرار دادن خودرو در حالت Drive سیستم را فعال می‌کند. با فشار دادن روی پدال گاز، میل لنگ موتور با سرعت بیشتری شروع به چرخش کرده است. این به نوبه خود منجر به فشار بیشتری در مبدل گشتاور می‌شود.

 

با جلوتر رفتن خودرو، هیدرولیک و الکترونیک گیربکس سرعت آن را نسبت به دور موتور حس می‌کنند و گیربکس در پاسخ، دنده‌ها را به طور خودکار تغییر می‌دهد.

در گیربکس اتوماتیک جیلی GC6، هیدرولیک درون گیربکس تغییرات سرعت را حس می‌کند و هیدرولیک‌های دیگر را برای تغییر دنده در دنده سیاره‌ای فعال خواهد کرد.

 

امروزه الکترونیک این فرآیند سنجش را تکمیل کرده و گیربکس اتوماتیک با سایر سیستم‌های خودرو هماهنگ عمل می‌کند. بنابراین، دفعه بعد که با اتومبیل خود رانندگی می‌کنید، باید توجه داشته باشید که میلیون‌ها محاسبه دنده‌ای انجام می‌شود که گیربکس شما در آن واحد، انتخاب کرده است.

علت خرابی گیربکس اتوماتیک جیلی GC6

 با این حال هر چقدر هم که مراقب این‌گونه گیربکس‌ها باشیم، ممکن است به دلایل مختلف دچار ایراد شوند. در ادامه به رایج‌ترین علت‌های خرابی گیربکس اتوماتیک جیلی GC6 خواهیم پرداخت. گیربکس خودروهایی مث جیلی همیشه باید تحت مراقبت باشند. تا بتوان نهایت استفاده را از آنها کرد.

عادت های بد رانندگی

همه ما عادت‌های بد رانندگی داریم، اما برخی از این عادت‌های بد می‌توانند برای موتور یا گیربکس خودرو دردسر بیشتری ایجاد کند. در بسیاری از موارد، ممکن است حتی متوجه نشوید که یک عادت خاص رانندگی یک عادت بد است یا می‌تواند بر سلامت گیربکس تأثیر بگذارد. برخی از عادات رایج که می‌توانند باعث آسیب شوند عبارتند از:

نگه داشتن کلاچ: سعی کنید از رانندگی با نگهداشتن پای خود روی کلاچ خودداری کنید. وقتی پای شما حتی فشار کمی روی پدال کلاچ وارد می‌کند، این می‌تواند با ایجاد سایش به کلاچ آسیب برساند.

 

تعیین سرعت درست: دقت کنید که رانندگی با سرعت درست در جاده‌های مختلف می‌تواند عمر گیربکس و به طور کلی خودرو را افزایش دهد. در واقع در زمان‌هایی که به سرعت 20 کیلومتر در ساعت نیاز است، به هیچ عنوان با سرعت‌های کمتر یا بیشتر حرکت نکنید.

 

توقف با استفاده از کلاچ: معمولاً توصیه می‌شود که در هنگام توقف از ترمز دستی استفاده شود تا عمر گیربکس افزایش یابد. در واقع فشار بکارگیری طولانی مدت از کلاچ در این‌گونه موارد در بلند مدت سبب خرابی در گیربکس خواهد شد.

 

عدم مراقبت

به عنوان صاحبان خودرو، مسئولیت ما این است که از وسایل نقلیه خود مراقبت کنیم. پر واضح است که بدون مراقبت مناسب، مشکلات مربوط به گیربکس می‌تواند منجر به شکستگی کامل و آسیب گیربکس در آینده شود.

 

به عنوان مثال، کیفیت پایین روغن می‌تواند باعث گرفتگی و انسداد لوله‌ها شود و در نتیجه کیفیت رانندگی پیدا می‌کند. بررسی منظم روغن، بالا نگه داشتن مایع خنک کننده موتوریکی از شرایط نگهداری گیربکس می باشد. اطمینان از بررسی‌هاهای منظم نه تنها برای گیربکس، بلکه برای کل خودرو، می‌تواند به شما کمک کند. تا مشکلات احتمالی را پیش از آسیب‌های جبران ناپذیر برطرف کنید.

خدمات گیربکس ایران در تعمیر گیربکس جیلی GC6

حال با توجه به موارد گفته شده، چنانچه به هر دلیلی نیاز به یک تعمیرگاه تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک خصوصاً برای خودروی جیلی GC6 داشتید، کافی است که از خدمات تخصصی تعمیرگاه گیربکس ایران استفاده کنید.

این تعمیرگاه با کادری مجرب و باتجربه در دو شهر تهران و کرج به صورت 24 ساعته خدمات مختلفی را به صاحبان خودرو ارائه می‌دهد. توصیه می‌کنیم در صورتی که قصد استفاده از تیم گیربکس ایران را دارید، برای تعیین زمان مراجعه با استفاده از شماره تماس‌های قرار داده شده با بخش پشتیبان این تیم تخصصی تماس بگیرید. از مزیت‌های مناسب این تعمیرگاه می‌توان به قیمت‌های فوق العاده و گارانتی تعمیر گیربکس اتوماتیک اشاره کرد.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

  آدرس شعبه دوم : اتوبان ارتش شهرک محلاتی جنب پمپ بنزین مجتمع تعمیرگاهی یاس پلاک 1 .   آدرس شعبه سوم : طرشت بلوار چوب تراش کارواش سبحان . ☎ 09126012991
برای تعمیر گیربکس اتوماتیک تماس بگیرید: 09121068208 target="_blank" rel="nofollow"> گیربکس اتوماتیک