خدمات تعویض روغن گیربکس اتوماتیک سیار در تهران و کرج

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک سیار

اگراز جمله روانسازهایی که بکارگیری از آن برای عملکرد بهتر خودروها از اهمیت بسیاری برخوردار است، روغن گیربکس بوده که وظیفه‌ی روانکاری قطعات مربوط به گیربکس خودرو را خواهد داشت که در نهایت منجر به کارکرد مناسب سیستم انتقال قدرت خودرو می‌شود. استفاده از روغن گیربکس مخصوصاً برای خودروهای دنده اتوماتیک از ضرورت بیشتری برخوردار است چرا که وجود یک مایع روان‌کننده برای کاهش خوردگی یا دیگر مشکلات گیربکس ضروری به نظر می‌رسد.

 

  تعویض روغن گیربکس اتوماتیک سیار,تعویض روغن گیربکس در محل,تعویض روغن گیربکس اتوماتیک در تهران و کرج

 

اما آنچه که اهمیت دارد، زمان تعویض روغن گیربکس است و صد البته افراد متخصصی که باید این کار را به درستی انجام دهند. به طور کلی باید سعی شود که برای تعویض روغن گیربکس مخصوصاً خودروهای گیربکس اتوماتیک از تعمیرگاه‌های تخصصی استفاده شود تا خدمات تعویض روغن به شکل دقیق‌تری انجام شود. برای این منظور می‌توانید از تعمیرگاه گیربکس ایران استفاده کنید که سابقه‌ی درخشانی در این حیطه دارد.

 

ویژگی‌های روغن گیربکس مناسب

حتماً اطلاع دارید که از مهمترین قطعه‌ای که به گیربکس خودرو مربوط است که باید سیال و روان بودن مناسبی نیز داشته باشد، چرخ‌دنده‌ها هستند. این قطعه از زمانی که خودرو روشن می‌شود در حال کار است، لذا باید شرایط مناسبی را برای آن فراهم کرد تا بدون کمترین مشکلی به کار خود ادامه دهد. به همین دلیل استفاده از یک روغن گیربکس مناسب می‌تواند تأثیرگذار باشد که در ادامه به ویژگی‌های یک روغن گیربکس پایدار خواهیم پرداخت

 

گرانروی روغن گیربکس

یک روغن گیربکس مناسب باید از گرانروی خوبی برخوردار باشد. در واقع این ماده اگر سیال نباشد، چرخ‌دنده به راحتی نمی‌تواند عملکرد درستی از خود نشان دهد. در واقع قطعات گیربکس باید بتوانند آزادانه عمل کرده و حرکات بدون مشکلی داشته باشند. از این رو روغن گیربکس استفاده شده باید دارای گرانروی مناسبی باشد.

 

پایداری روغن گیربکس

در مبحث قبلی گرانروی روغن گیربکس مورد بررسی قرار گرفت. اما این ویژگی باید بتواند در عملکردهای طولانی نیز دوام بیاورد. برخی از روغن‌های گیربکس‌هایی که دارای گرانروی هستند از کیفیت برخوردار نبوده، به همین دلیل نمی‌توان بر پایداری این‌گونه محصولات اطمینان حاصل کرد.

فشارپذیری روغن گیربکس

از ویژگی‌های مهمی که یک روغن گیربکس اتوماتیک باید داشته باشد، ظرفیت تحمل بالا است که در اینصورت می‌تواند قطعات مختلف گیربکس از جمله چرخ‌دنده‌ها را از ساییدگی در امان دارد که در نتیجه امکان عملکرد بهتر روغن گیربکس فراهم می‌شود.

 

ضد زنگ بودن روغن گیربکس

همانطور که می‌دانید سطوح فلزی زیادی در گیربکس تعبیه شده است که یکی از وظایف روغن گیربکس محافظت از این سطوح در برابر خوردگی یا زنگ زدگی است. بنابراین توصیه می‌کنیم که از روغن گیربکس‌های باکیفیت برای خودروهای گیربکس اتوماتیک استفاده نمایید.

 

آبگریزی روغن گیربکس

یک روغن گیربکس اتوماتیک موثر باید به خوبی و البته سریعاً بتواند از آب جدا شود. این کار بمنظور مراقبت از بوجود آمدن امولسیون‌های مضر انجام می‌شود. به بیان دیگر هر گاه کار گیربکس به اتمام برسد، رطوبتی که در اطراف گیربکس وجود دارد علاقه به میعان شدن دارد. لذا آبگریز بودن روغن گیربکس اتوماتیک از مهمترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود.

 

چسبندگی روغن گیربکس

ویژگی چسبندگی روغن گیربکس اتوماتیک به خوبی می‌تواند از هدر رفتن روغن در مواقعی که خودرو به سرعت‌های بالا دست پیدا می‌کند، جلوگیری نماید. لذا اگر روغن گیربکس چنین قابلیتی نداشته باشد، زمان تعویض روغن گیربکس به طرز چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

 

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

به طور کلی نمی‌توان گفت که برای هر خودرو با گیربکس اتوماتیک بعد از چه مدت باید تعویض روغن گیربکس انجام شود. اما علائم زیادی وجود دارد که در صورت رخ دادن، شما رانندگان عزیز را متوجه این موضوع خواهد کرد. معمولاً اگر روغن گیربکس اتوماتیک نیاز به جابجایی داشته باشد عملکرد تعویض دنده با کندی خواهد بود یا حداقل طراوت همیشگی‌ خود را نخواهد داشت. حتی از بوی نامطبوع روغن گیربکس نیز می‌توان به این موضوع پی برد. در هر حال اگر هر روزه از خودروتان استفاده می‌کنید، شاید بهتر باشد که حداقل هر 3 الی 4 ماه روغن گیربکس خودروتان را بررسی و اگر نیاز به تعویض داشت، این کار را انجام دهید.

 

برای تعویض روغن گیربکس چه باید کنیم

ممکن است به دلایل مختلف حتی در هنگام رانندگی نیز مجبور به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک باشیم. فرض کنید در طول مسیری که رانندگی می‌کنید، به یکباره متوجه مشکلی در تعویض دنده خودرو شوید و بعد از بررسی روغن گیربکس چاره‌ای جز تعویض آن نداشته باشید، خب! در این‌گونه مواقع چگونه تعویض روغن را انجام می‌دهید؟ مسلماً با توجه به اینکه عوض کردن روغن گیربکس خودروهای دنده اتوماتیک کار دشواری به نظر می‌رسد و باید توسط متخصصین امر انجام شود، نیاز به یک تعمیرگاه تخصصی خواهید داشت. اما پر واضح است که نمی‌توانید خودروتان را حرکت دهید، لذا باید از یک تعمیرگاه که خدمات سیار ارائه می‌دهد کمک بگیرید.

 

برای این منظور می‌توانید از خدمات تیم تعمیرگاه گیربکس ایران استفاده کنید. این تیم نه تنها در تهران بلکه در کرج نیز به صورت کاملاً سیار کلیه‌ی خدمات خود را به صاحبان خودرو ارائه می‌دهد. در نظر داشته باشید برای اینکه متخصصان این تعمیرگاه بتوانند در اسراع وقت برای رفع مشکل در محل حاضر شوند، به راحتی می‌توانید با استفاده از راه‌های ارتباطی قرار داده شده در ادامه‌ی این مقاله با مشاوران این تیم در تماس باشید.

 

تعمیرگاه گیربکس ایران مرجع مناسب تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

به طور حتم اهمیت سالم بودن گیربکس که یکی از موارد مربوط به آن تعویض به موقع روغن گیربکس است یکی از اهداف تیم تخصصی گیربکس ایران بوده که در طی این سال‌ها با در نظر گرفتن آن، رضایت حداکثری صاحبان خودرو را به دنبال داشته است. از جمله مزیت‌های استفاده از این کادر باتجربه، ضمانت رفع مشکلات خودروهای گیربکس اتواماتیک و دریافت هزینه‌های بسیار معقول است که این تعیمرگاه را در میان مردم محبوب کرده است.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

  آدرس شعبه دوم : اتوبان ارتش شهرک محلاتی جنب پمپ بنزین مجتمع تعمیرگاهی یاس پلاک 1 .   آدرس شعبه سوم : طرشت بلوار چوب تراش کارواش سبحان . ☎ 09126012991
برای تعمیر گیربکس اتوماتیک تماس بگیرید: 09121068208 target="_blank" rel="nofollow"> گیربکس اتوماتیک