چگونه از گیربکس اتوماتیک 207 محافظت کنیم

چگونه از گیربکس اتوماتیک 207 محافظت کنیم

خودروهایی مانند 207 که از گیربکس اتوماتیک بهره می برند، باید به خوبی از آن محافظت شود، در غیر اینصورت مشکلات بسیار جدی نه تنها برای این قطعه بلکه برای قطعات مجاور آن نیز به وجود می آورد. راهکارهای ساده ای برای نگهداری از گیربکس اتوماتیک 207 در دسترس است که با در نظر گرفتن آنها می توان برای مدت بیشتری از گیربکس استفاده کرد. تیم تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک 207 در ادامه قصد دارد این راهکارها را به شما رانندگان عزیز گوشزد کند

 

 

 

عوض کردن روغن گیربکس کثیف

به طور حتم همه خودروها بخصوص خوردوهایی مانند 207 که از گیربکس اتوماتیک استفاده می کنند، باید در نظر داشته باشند که روغن گیربکس کثیف می تواند کارآیی خودرو را به طرز قابل توجه ای کاهش دهد. بی توجهی به این موضوع حتی می تواند به سایر قطعات مجاور گیربکس نیز آسیب جدی وارد کند. ناگفته نماند که در کنار روغن گیربکس، فیلتر آن نیز هر چند وقت یک بار باید تمیز و یا در صورتی که قابل تمیز شدن نباشد، تعویض شود. معمولاً برای خودرویی مانند 207 هر 60 تا 70 هزار کیلومتر تعویض روغن گیربکس الزامی خواهد بود.

 

به یکباره شتاب خودرو را بالا نبرید

درگیر کردن گیربکس اتوماتیک 207 می تواند در دراز مدت آسیب بسیار جدی به آن وارد کند. این درگیری می‌تواند با افزایش ناگهانی دور موتور انجام شود. همچنین توصیه می کنیم که دنده خودرو را به هیچ عنوان در حالت درایو قرار ندهید.

 

دنده خلاص ممنوع

بسیاری از صاحبان خودرو عادت دارند که در وضعیت های مختلف رانندگی، از دنده خلاص در جاده ها و مسیرهای رانندگی استفاده کنند. این کار باعث می شود که پمپ روغن خودرو از کار بیافتد و به گیربکس و سایر قطعات مجاور آن آسیب برساند. در نظر داشته باشید که انجام مداوم این کار گیربکس خودروتان را به یک سرویس اساسی دعوت می کند.

 

استفاده از خودرو در حالت آماده باش

توصیه می کنیم که قبل از حرکت خودرو به خوبی آن را گرم کنید. زمانی که خودرو سرد است و بعد از استارت خوردن بلافاصله حرکت می کنید، بدون شک فشار زیادی به گیربکس وارد می شود و چه بسا صداهایی نظیر تقه نیز به گوش برسد. تیم تخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک 207 پیشنهاد می کند که بعد از استارت زدن، خودرو را چند دقیقه به حالت آماده باش قرار دهید تا بعد از گرم شدن اقدام به حرکت کنید.

 

در حالت خلاص گاز ندهید

بسیاری از صاحبان خودرو در ابتدای حرکت و زمانی که خودرو در حالت کاملاً ایستا قرار دهد، عادت به گاز دادن، آن هم با شدت تمام دارند، طبیعی است که این کار گاز زیادی را به موتور تحمیل می کند و سپس فشار فزاینده ای را به سمت گیربکس می فرستد. انجام دادن این کار در طولانی مدت گیربکس را فرسوده و از رده خارج خواهد کرد.

 

با رعایت موارد گفته شده در بالا در وب سایت گیربکس ایران ، می توانید طول عمر گیربکس اتوماتیک 207 خود را افزایش دهید. با این حال ممکن است که به دلایل زیادی مشکلات حاد یا معمولی‌تری گریبان‌گیر گیربکس اتوماتیک 207 شود که در این صورت می توانید با تیم تخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک تماس گرفته تا در کمترین زمان ممکن اقدام به رفع مشکلات احتمالی کنیم. در نظر داشته باشید که خدمات ما در شهر کرج و تهران با کمترین هزینه خواهد بود.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

  آدرس شعبه دوم : اتوبان ارتش شهرک محلاتی جنب پمپ بنزین مجتمع تعمیرگاهی یاس پلاک 1 .   آدرس شعبه سوم : طرشت بلوار چوب تراش کارواش سبحان . ☎ 09126012991
برای تعمیر گیربکس اتوماتیک تماس بگیرید: 09121068208 target="_blank" rel="nofollow"> گیربکس اتوماتیک