مرکز تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک mvm با گارانتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک mvm

دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک از انواع گیربکس هایی هستند که اکثر مردم با عملکرد آنها آشنایی دارند. در این میان گیربکس اتوماتیک، خود به انواع مختلفی تقسیم می شود که یکی از آنها گیربکس AMT می باشد که با خودروی ام وی ام 110 به بازار معرفی شده است. در واقع می توان گفت گیربکس AMT نوع پیشرفته گیربکس دستی می باشد که با هزینه ناچیز به اتوماتیک تبدیل شده است. حال فارغ از نوع سیستم جعبه دنده خودروها، هر کدام به دلایل زیادی می توانند دچار ایراد شوند که در این صورت باید مورد بررسی قرار گرفته و سپس اقدام به رفع حل مشکل کرد، اما قبل از هر چیز در خصوص مزایای استفاده از گیربکس AMT صحبت خواهیم کرد. پس با ما در گیربکس ایران همراه باشید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک mvm

مزیت های استفاده از گیربکس AMT

شاید حذف مبدل گشتاور و همچنین وجود کلاچ در پشت موتور از مهمترین مزیت های سیستم گیربکس اتوماتیک باشد که در خودرویی مانند mvm قرار داده شده است. حتماً می دانید که مبدل گشتاور برای عملکرد خود، ملزم به استفاده بیش از حد از نیرو می باشد این در حالی است که سیستم هایی که در آنها کلاچ وجود دارند تقریباً انتقال نیرو از سمت موتور به گیربکس با کمترین اتلاف نیرو انجام می شود.

از دیگر ویژگی های گیربکس اتوماتیک mvm وجود دنده های متعدد است که این موضوع در سیستم های گیربکس اتوماتیک معمولی به دلیل وجود یک‌سری پیچیدگی ها قابل دسترس نبوده است. همچنین قیمت پایین تر سیستم گیربکس AMT سبب شده است که این خودرو بیشتر از قبل مورد توجه عموم قرار بگیرد.

قسمت های تشکیل دهنده گیربکس اتوماتیک mvm AMT

TCU یا همان مغز کامپیوتری

تبدیل کننده دریچه گاز برقی

موتورهای دنده و کلاچ

چگونگی کار این گیربکس به این شکل است که ابتدا مغز کامپیوتری آن یک‌سری عوامل مانند اندازه فشار وارد شده بر پدال گاز و یا دور موتور را سنجیده و سپس به همان مقدار کلاچ را رها کرده و تعویض دنده صورت می گیرد. لازم به ذکر است که این مراحل آنقدر با سرعت انجام می شود که راننده مکث یا تقه ای را حس نخواهد کرد جز در مواردی که گیربکس به دلایلی، حالت عادی خود را نداشته باشد و این یعنی دچار ایراد شده است.

علت های خرابی گیربکس اتوماتیک mvm

وجود لرزش در قسمت جعبه دنده

مطمئناً هنگام تعویض دنده نباید عملکرد روان گیربکس تحت تأثیر عوامل منفی مانند لرزش قرار بگیرد. هر زمان موقع عوض شدن دنده علائمی چون لغزش، لرزش و یا حتی ضربه حس کرده اید، به گوش باید که می تواند نشانه ای از وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک mvm باشد. در این گونه مواقع تیم تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک به شما هشدار می دهد که هر چه سریعتر موضوع را بررسی کنید.

تأخیر در پاسخ به حرکت ( یا دنده عقب )

هر زمان خودرو در پاسخ به حرکت یا دنده عقب دچار تردید شد، به طور حتم می تواند زنگ خطری برای ایجاد مشکل در قسمت گیربکس باشد. در این هنگام اولین حدس تیم تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک، از بین رفتن خاصیت روغن گیربکس است، لذا احتمالاً با تعویض روغن مشکل برطرف خواهد شد. با این حال علت دیگری را نیز میتوان برای درگیر نشدن گیربکس حدس زد، آن هم ایجاد شدن مشکل در سیستم کامپیوتر گیربکس است. به طور کل پیشنهاد می کنیم که در اولین فرصت موضوع را با یک تیم تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک در میان بگذارید.

شنیدن صداهایی مانند وزوز یا حتی کوبش هنگام دنده خلاص

هر صدای عجیب و غریبی که تاکنون آن را از گیربکس نشنیده اید، می تواند نشانه ای از وجود مشکل در گیربکس باشد. یکی از علت های وجود این صدا ناکارآمدی روغن گیربکس است که نمی تواند به خوبی عمل کند. به طور کلی صداهای ایجاد شده از طرف گیربکس اتوماتیک را جدی گرفته و حتماً برای عیب یابی و تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه معتبر مراجعه نمایید.

وجود بوی سوختگی

احتمال اینکه روغن گیربکس داغ کند و از آن بوی سوختگی به مشام برسد، وجود دارد. در نظر داشته باشید که کم بودن سطح روغن می تواند باعث اصطکاک بین قطعات شود و مشکلات جدی تری را بوجود آورد. در هر صورت به محض متوجه شدن بوی سوختگی اگر نمی دانید که چه کنید، حتماً برای رفع مشکل با تیم متخصص تعمیر گیربکس اتوماتیک ما تماس بگیرید.

کم شدن نیروی کشندگی دنده

هر زمان که احساس کرده اید که دنده ماشین‌تان از جای خود در می‌رود و برای حل مشکل باید گاز بیشتری به ماشین بدهید، می تواند نشانه خرابی گیربکس باشد. توصیه می کنیم که در این حالت فوراً با مکانیک تعمیر گیربکس اتوماتیک تماس بگیرید تا مشکل بلافاصله حل شود.

 

به طور کلی تعمیر گیربکس اتوماتیک از اهمیت بسزایی برخوردار است که تیم تخصصی ما این نوید را به شما می دهد که در کمترین زمان ممکن و با قیمت های استثنایی، اقدام به حل مشکل کند. لذا هر زمان و در هر مکان می توانید با نیروهای باتجربه ما تماس حاصل فرمایید تا خیلی زود خود را به محل، جهت بازدید از گیربکس خودروتان برسانیم. ناگفته نماند که تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه با وسواس بیشتری انجام می شود.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

  آدرس شعبه دوم : اتوبان ارتش شهرک محلاتی جنب پمپ بنزین مجتمع تعمیرگاهی یاس پلاک 1 .   آدرس شعبه سوم : طرشت بلوار چوب تراش کارواش سبحان . ☎ 09126012991
برای تعمیر گیربکس اتوماتیک تماس بگیرید: 09121068208 target="_blank" rel="nofollow"> گیربکس اتوماتیک