تعمیر گیربکس اتوماتیک چری آریزو 5 ام وی ام

تعمیر گیربکس اتوماتیک چری آریزو 5

گیربکس ایران در این مقاله قصد دارد نکات مهمی درباره تعمیر گیربکس اتوماتیک چری آریزو 5 ام وی ام را خدمت شما دارندگان این ماشین دنده اتومات عرض کند. چری آریزو 5 ام وی ام که از جمله خودروهایی محسوب می شود که از سیستم گیربکس cvt استفاده می کند، ممکن است به دلایل مختلفی دچار ایراد شود که بلافاصله باید مورد بررسی قرار گرفته و در صورت وجود کوچکترین مشکل اقدام به حل مسئله کرد.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک چری آریزو 5

 

در تعمیرگاه گیربکس ایران خدماتی مانند سرویس های دوره ای چری آریزو، بررسی فنی این خودرو انجام می شود که انجام تمامی این موارد با دقت بسیار بالایی صورت می پذیرد، علاوه بر این تعمیرات تخصصی در گیربکس ایران معمولاً دارای گارانتی یکساله نیز می باشد.

 

گفتنی است که عملکرد گیربکس اتوماتیک چری آریزو 5 ام وی ام با توجه به اینکه به روش جریان پیدا کردن روغن به سمت گیربکس انجام می شود و همچنین شاکله‌ی آن به صورت هیدروالکترومکانیکی خواهد بود، با حساسیت های زیادی روبرو می باشد که رانندگان عزیز باید به این حساسیت ها توجه ویژه ای داشته باشند. حساسیت هایی که برای گیربکس اتوماتیک چری آریزو وجود دارد به شرح زیر است:

 

 • هر گونه خطا در گیربکس چری آریزو 5 ام وی ام نشان از وجود یک مشکل در سیستم گیربکس آن است که نباید با سهلنگاری نادیده گرفته شود. چرا که تیم تخصصی گیربکس ایران بارها شاهد آن بوده است که در هنگام تعمیر گیربکس به دلیل شدت خرابی به علت بی توجهی راننده، ایرادهایی هم در دیگر قطعات نزدیک به گیربکس دیده است. این امر می تواند علاوه برا هزینه بر کردن تعمیرات خودرو، عمر قطعات را نیز به طرز چشمگیری کاهش دهد.

 

 • تعویض روغن گیربکس بسیار اهمیت دارد که اگر در زمان مناسبش صورت نپذیرد، به طور حتم باید شاهد مشکل در سیستم گیربکس چری آریزو 5 ام وی ام باشیم.

 

 • از حساسیت های بسیار مهم خودروی چری آریزو 5 ام وی ام این است که این خودرو به دلیل اینکه از سیستم برق پیچیده ای برخوردار است، توصیه متخصصین به رانندگان عزیز این است که حدالمقدور از وسایل برقی کمتر استفاده شده مانند دزدگیر، آمپلی فایر و غیره استفاده نشود.

 

 • دقت کنید که گیربکس این خودرو شامل سنسور و مدار الکترونیکی بسیار حساسی است. ترجیحاً توصیه می کنیم که انجام شستشوی موتور کاهش یابد و یا در صورت امکان اصلاً صورت نگیرد.

نکاتی که باعث نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک چری آریزو 5 ام وی ام خواهد شد

 

 • استفاده نکردن از ترمز دستی در هنگام پارک این خودرو، تمام وز خودرو را به گیربکس حواله می دهد، این موضوع می تواند آسیب مهلکی را به گیربکس خودرو وارد کند.

 

 • زمانی که می خواهید شروع به حرکت کنید، دنده باید در حالت D قرار داشته باشد، سپس هر وقت احساس کرده اید که گیربکس درگیر شده است می توانید پای‌تان را روی پدال گاز بگذارید. در غیر اینصورت به گیربکس چری آریزو 5 ام وی ام آسیب وارد خواهد شد.

 

 • توصیه می کنیم که اگر قصد دارید توقف کوتاه مدتی داشته باشید، حتماً پای‌تان را روی ترمز نگه دارید و از منتقل کردن دنده به P یا N خودداری کنید.

 

توجه داشته باشید که مراقبت از گیربکس چری آریزو 5 ام وی ام می تواند عمر آن را برای مدت زمان بیشتری بیمه کند. در غیر اینصورت نیاز به چکاب های ماهانه خواهید داشت. البته توصیه می کنیم که حداقل هر 60 روز سیستم گیربکس چری آریزو 5 ام وی ام را مورد بررسی قرار دهید. تیم متخصص گیربکس ایران با داشتن کادری مجرب و البته با تجربه در این زمینه می تواند خدمات بسیار مفیدی را در اختیار شما رانندگان قرار دهد.

کامنت های تایید شده : 2 عدد

 • سلام خسته نباشید آریزو ۵توربو مدل ۹۷دارم که تا الان ۱۵۰۰۰تا کارکرددارد سوالم این است که روغن گیربکس را چه زمانی باید عوض کنم ممنون

  • سلام و عرض ادب خدمت شما جناب شاکر

   با توجه به اینکه روغن فابریک شرکتی از کیفیت مناسبی برخوردار نیست , پیشنهاد میکنیم برای تعویض با روغن با کیفیت اقدام کنید . با پشتیبانی جهت مراجعه حضوری هماهنگ کنید.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

  آدرس شعبه دوم : اتوبان ارتش شهرک محلاتی جنب پمپ بنزین مجتمع تعمیرگاهی یاس پلاک 1 .   آدرس شعبه سوم : طرشت بلوار چوب تراش کارواش سبحان . ☎ 09126012991
برای تعمیر گیربکس اتوماتیک تماس بگیرید: 09121068208 target="_blank" rel="nofollow"> گیربکس اتوماتیک